Odpowiedni czas na wymeldowanie przy sprzedaży mieszkania

Osoba mierząca się z zamiarem sprzedaży mieszkania, musi pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności. Kwestie te, dotyczą bezpośrednio takich tematów, jak wymeldowanie z mieszkania w procesie sprzedaży. Warto pamiętać, że jeśli chodzi o najlepszy czas na wymeldowanie, to jest to chwila, gdy wszelkie sprawy finansowe oraz również sprawy formalne są prawnie uregulowane.

Wymeldowanie w procesie sprzedaży – co warto o nim wiedzieć?

Podpisanie umowy pomiędzy kupującym a sprzedającym dane mieszkanie u notariusza, nie zawsze zapewni na 100%, iż potencjalny nabywca zdobędzie potrzebne pieniądze na zakup wspomnianej nieruchomości. Warto też pamiętać, że obecnie notariusze wymagają od sprzedającego specjalnego zaświadczenia, iż w tej sprzedawanej nieruchomości już nikt nie posiada meldunku. Tego rodzaju zaświadczenie potrzebne jest w dniu, kiedy podpisuje się akt notarialny. Z tego powodu, najlepiej się wymeldować wówczas, gdy wszystkie formalności będą dopełnione.

Akt notarialny, w którym jest informacja o wymeldowaniu

Obecnie, coraz częściej stosowana jest praktyka, że w akcie notarialnym znajduje się informacja o fakcie, iż sprzedający wyprowadzi się z mieszkania w jasno określonym czasie. Dokładna data musi być zawarta w umowie pomiędzy kupującym a sprzedającym. Jednak należy pamiętać, iż wyprowadzka nie jest oczywiście tożsama z wymeldowaniem sprzedającego z danego mieszkania. Natomiast gdzie dokonuje się procesu wymeldowania? Ma to zawsze miejsce w stosownie do tego przeznaczonym urzędzie.

Sprawdź https://otico.pl/blog/sprzedaz-mieszkania-kiedy-sie-wymeldowac/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *